Naši ľudia
Pozrite si príbehy skutočných zamestnancov BAUHAUS. Možno sa sem raz zaradí aj ten váš!

Náš príbeh sa začal písať v roku 1960 v nemeckom Mannheime a postupne sme sa rozrástli do takmer celej Európy. V roku 2015 sme otvorili odborné centrum BAUHAUS aj na Slovensku v Bratislave. Od vtedy neustále rastieme a priberáme nových kolegov. Dnes je nás už takmer 1000.

Či už ste nováčik alebo už skúsený odborník, ukážeme vám, ako to u nás funguje. Čaká vás zaškolenie, príjemný kolektív, zaujímavá práca, férové pracovné podmienky, otvorený prístup a mnoho ďalšieho. Prečítajte si príbehy našich kolegov. Dozviete sa, čo ich na práci najviac baví a čo je pre nich najväčšou výzvou.

V BAUHAUS sa hľadí na to, čo človek naozaj vie
Jan F.
riaditeľ predajne, v BAUHAUS pracuje od roku 2011
Zobraziť rozhovor Schovať rozhovor
 • Prečo si sa rozhodol pracovať v BAUHAUS? Pochádzam zo statku a môj otec je vášnivý kutil, odmalička som mu pomáhal a získal si tak vzťah k náradiu, záhrade i remeslu a v podstate ku všetkému, čo BAUHAUS ponúka vo svojom sortimente. Na stavebnej škole ma potom bavila 3D grafika a plánovanie návrhov budov. Oboje ma doviedlo až do BAUHAUS, kde som najprv nastúpil na polovičný úväzok a zostal som až doteraz.
 • V BAUHAUS si už vystriedal niekoľko pozícií, čo nového si sa naučil? Určite som začal oveľa viac vnímať názory ostatných a začal som sa pozerať na veci z viacerých uhlov pohľadu. V BAUHAUS som prešiel piatimi navzájom prepojenými pozíciami, naučil som sa pozerať na veci s väčším nadhľadom. Snažím sa svoje skúsenosti odovzdať aj svojim kolegom, pomôcť im hlavne v začiatkoch.
 • Teraz pracuješ na pozícii riaditeľa predajne. Čo ťa na tvojej práci baví? Najviac ma baví rozmanitosť, ktorú táto práca prináša. Od jednoduchých fyzických aktivít, cez celú personálnu agendu až po plánovanie rozpočtu a stráženie ekonomických ukazovateľov celej predajne. Neustále sa učím niečo nové. Je pre mňa zaujímavé vidieť, ako funguje nielen naša predajňa, ale celá sieť hobbymarketov – od celku do posledného detailu. Je tu obrovský priestor pre sebarealizáciu, nové nápady a inovácie.
 • Ako vychádzaš s kolegami na predajni, stretávate sa aj mimo prácu? Jedna "kolegyňa" sa stala mojou ženou a momentálne sa doma stará o nášho syna a dcéru, takže s tou sa vídam každý deň. ☺ S niekoľkými kolegami občas zájdeme na dobrú večeru. Keď sa obzriem späť, tak sme vždy so všetkými kolegami vychádzali dobre, predsa len v práci trávime väčšinu času. A kto z nás by chcel pracovať v nepriateľskej atmosfére.  
 • Čo by si odkázal ľuďom, ktorí premýšľajú o práci v BAUHAUS? Že to určite stojí za to. V BAUHAUS sa toľko nehľadí na vzdelanie ani predchádzajúcu prácu, ale na to, čo človek naozaj vie a ako k práci pristupuje. Ja som toho dôkazom a ako bonus som tu našiel aj rodinu.

   
Volná místa
Noví zamestnanci zvyčajne rýchlo zapadnú a začlenia sa
Blanka Š.
referent pre IT systém, v BAUHAUS pracuje od roku 2006
Zobraziť rozhovor Schovať rozhovor
 • Aká je náplň tvojej práce? Som taký „ekonóm“, v BAUHAUS mám na starosti čísla: inventúry, skladové zásoby, odpisy, správne nastavené predajné ceny v systéme… všetko musí sedieť. Okrem toho zaisťujem školenia pre zamestnancov. 
 • Čo všetko sa noví zamestnanci musia naučiť? Mojou úlohou je oboznámiť ich s naším interným systémom, je to taká základná IT teória. Počas školenia sa naučia, ako pracovať s programom na sledovanie tovaru, objednávaním nového tovaru, sledovaním skladu a ďalšími vnútornými procesmi.
 • Nezľaknú sa nováčikovia niekedy tej IT teórie? To nie, nie je to nič zložité. IT nástroje im, naopak, majú prácu uľahčiť. Sama už som vo firme nejaký-ten rok, a tak vidím, ako sa tu veľa vecí vďaka novej technike zjednodušilo. Noví zamestnanci obvykle rýchlo zapadnú a začlenia sa.
 • Čo by si odporučila tým, ktorí o kariére v BAUHAUS zatiaľ iba premýšľajú? Aby urobili prvý krok a šli to k nám skúsiť. V BAUHAUS sa toľko nehľadí na vzdelanie alebo predchádzajúcu prácu, ale na to, čo človek skutočne vie a ako k  práci pristupuje. Navyše je to stabilná spoločnosť s istotou pravidelného príjmu. 
Volná místa
V BAUHAUS je veľa príležitostí na kariérný rast. Ja som toho príkladom
Daniela K.
asistentka vedenia spoločnosti, v BAUHAUS pracuje od roku 2012
Zobraziť rozhovor Schovať rozhovor
 • Čím ťa zaujal BAUHAUS, keď si sa rozhodla nastúpiť? Do BAUHAUS som chodila rada nakupovať tak stavebný materiál, ako aj rastliny do záhrady. Vždy som si tam vybrala a bola som s nákupom aj s obsluhou spokojná. To bol asi tým hlavný dôvod, prečo som sem poslala svoj životopis. Končila som materskú dovolenku a práve sa v Ivanoviciach dostavalo nové centrum BAUHAUS, tak som to skúsila a vyšlo to.
 • Čo je hlavnou náplňou tvojej práce? Práca na sekretariáte je veľmi rôznorodá – spracovávam objednávky, zaisťujem ubytovanie ako pre našich kolegov, tak aj pre kolegov zo zahraničia, zabezpečujem letenky, spracovávam a zasielam individuálne ponuky pre zákazníkov, pripravujem rôzne reporty a zastrešujem veľa ďalších úloh. O žiadnom stereotype nemôže byť ani reč. Som šťastná, že robím, čo ma naozaj baví a že sa môžem tešiť do práce.
 • Ako vyzeral tvoj kariérny postup v BAUHAUS?Do BAUHAUS som nastúpila ako pokladníčka, po zaučení som začala pracovať na hlavných informáciách, kde som viac komunikovala so zákazníkmi. Po čase prišla ponuka pozície asistentky koordinátora a potom koordinátorky remeselných prác. Na týchto pozíciách som sa naučila veľa ohľadom montáže a mala som možnosť sa do niektorých montáží aj zapojiť, čo bolo pre moju prácu prínosné. Ďalšia moja pracovná pozícia sa týkala interných informačných systémov, taká pravá ruka IT oddelenia. Neskôr som mala možnosť si vyskúšať, aké to je radiť našim zákazníkom z pozície zákazníckej podpory, kde som časom bola povýšená na vedúcu celého tímu. Avšak príležitostí k rastu a zmenám je v BAUHAUS veľa, a preto som prijala výzvu a od roku 2018 pracujem ako asistentka konateľa našej spoločnosti. Som presvedčená, že na tejto pozícii už zostanem (ale nikdy nehovor nikdy 😉).
 • Ako vychádzaš s kolegami, schádzate sa aj mimo práce? So svojimi kolegami vychádzam veľmi dobre. Keď to čas dovolí, tak sa schádzame aj mimo práce, a to nielen na pivo, ale stretneme sa napríklad aj pri športovaní: bicykel, horská turistika, squash, bedminton. S kolegami usporadúvame rôzne tímové športové výzvy. Cez leto mávame grilovanie na terase, ktorú tu máme v našich zrekonštruovaných priestoroch voľne k dispozícii a odkiaľ máme krásny výhľad na Brno. Som športovo založený človek, a tak rada využívam benefity, ktoré každý mesiac dostávame – napríklad na šport, ale tiež na dovolenku či nákup v lekárni, alebo na knižky.
Volná místa
Zakladáme si na skvelom kolektíve
Martina K.
vedúca pokladníc a koordinátor prevádzky, v BAUHAUS pracuje od roku 2003
Zobraziť rozhovor Schovať rozhovor
 • Čo je hlavnou náplňou práce na tvojej pozícii? V BAUHAUS pôsobím ako vedúca pokladníc. Starám sa teda o všetky činnosti v rámci pokladníc a pokladníkov. Pomáham im, ak si nevedia rady a poskytujem dôležité informácie. Ďalej mám na starosti kancelársku činnosť a tok dokladov. Možno to tak neznie, ale je to rôznorodá práca, a to ma veľmi baví. Každý deň sa stretávam s novými situáciami. 
 • V BAUHAUS pracuješ už 15 rokov. Ako sa za ten čas z pohľadu zamestnanca zmenil? Za obdobie, počas ktorého v BAUHAUS pracujem, sa rozhodne zmenili pracovné podmienky k lepšiemu vrátane zázemia pre zamestnancov. Okrem toho sa výrazne zlepšilo aj finančné ohodnotenie vrátane nových a zaujímavejších benefitov. Ideme s dobou a to je dobre. 
 • Aký bol pre teba prechod z predchádzajúcich pozícií a čo nové si sa vďaka tomu naučila?   Prechod z pozície pokladníčky na pozíciu pracovníka kancelárie a najmä na vedúcu pokladníc pre mňa znamenal oveľa väčšiu zodpovednosť. Mám teraz na starosti niekoľko zamestnancov, čo znamená aj viac práce s ľuďmi, a to mi vyhovuje. Okrem toho som sa musela oveľa lepšie zoznámiť so sortimentom, zlepšiť si svoje znalosti práce s počítačom a taktiež sa zlepšiť v nemčine.
 • Čo by si odkázala tým, ktorí majú o prácu v BAUHAUS záujem? Ak máte radi prácu v obchode a baví vás práca s ľuďmi, určite by som vám BAUHAUS odporučila. Sme stabilná a veľká firma a je tu mnoho príležitostí na kariérny rast. Práca je veľmi rôznorodá, je tu príjemné prostredie a dobrý kolektív. Na tom si zakladáme. 
Volná místa
BAUHAUS sa neustále vyvíja a ide s dobou
František B.
zástupca vedúceho, v BAUHAUS pracuje od roku 1997
Zobraziť rozhovor Schovať rozhovor
 • V BAUHAUS pracuješ viac než 20 rokov, ktoré pozície si vystriedal? Začínal som ako predajca, potom som prestúpil na vedúceho oddelenia.  A teraz pracujem ako zástupca vedúceho odborného centra. Mám na starosti hlavne oddelenie dreva a záhrady, zaisťujem niekoľko školení zamestnancov, revízie, riešim sťažnosti zákazníkov, podieľam sa na ekonomickom výsledku, otváram a zatváram predajňu, zúčastňujem sa pohovorov s budúcimi zamestnancami.
 • Ako sa za tých 20 rokov zmenil BAUHAUS? BAUHAUS sa zmenil veľmi, neustále sa vyvíja, ide s dobou. 20 rokov je dlhý čas, napríklad som začínal s etiketovacími kliešťami, ktorými sa označovali ceny tovaru. To už dnes vyzerá ako pravek. Zvýšil sa aj počet centier BAUHAUS v Česku. Pri mojom nástupe bol na troch miestach, v súčasnosti ich je osem. V poslednom čase je zrejmý aj zlepšený prístup k zamestnancom, napríklad nový systém benefitov a odmeňovania.
 • To znie ako široký záber. Čo z toho ťa najviac baví? Hlavne tá pestrá a zaujímavá práca s ľuďmi, či už zo strany zamestnancov, alebo zo strany zákazníkov. Je tu stále priestor na vyvíjanie sa, zlepšovanie samého seba aj svojho okolia. Stále je veľa vecí, ktoré sa môžem a musím naučiť. A naopak, poznám úskalia týchto pozícií, preto sa dokážem vcítiť do zamestnancov a taktiež im aj navrhnúť riešenie vzniknutých problémov pri plnení denných úloh.
 • Zúčastňuješ sa pohovorov s budúcimi zamestnancami. Prečo sa hlásia do BAUHAUS? Najviac si cenia to, že v BAUHAUS majú silné zázemie medzinárodnej spoločnosti. Nemusia sa báť, že by im firma neposlala výplatu. Majú istotu platu aj zamestnania. Veľa sa pýtajú na benefity, tie sa teraz veľmi zlepšili, ľuďom sa páčia viac. Najviac oceňujú stravné lístky, ale zaujímajú ich ďalšie ponúkané poukážky na šport alebo kultúru.
  Výhodou dnes taktiež je, že sa nám lepšie zaraďujú noví zamestnanci bez znalostí aj skúsení odborníci. Nových zamestnancov si zaučíme a môžeme sa im viac venovať. Skúsených nováčikov, naopak, môžeme zaradiť rovno na vyššiu pracovnú pozíciu. To predtým nebolo možné, všetci začínali od piky.
Volná místa
Nebojte sa k nám pridať, bude vás to baviť
David R.
koordinátor pre nákup, predaj a marketing, v BAUHAUS pracuje od roku 2007
Zobraziť rozhovor Schovať rozhovor
 • David, čo je hlavnou náplňou práce na tvojej pozícii? Navrhujem a realizujem nové prezentácie a prestavby odborných centier podľa nových konceptov. Okrem toho koordinujem a mám na starosti všetky činnosti pri otváraní nových odborných centier. Spolupracujem taktiež s nákupným oddelením a porovnávam ceny v prípade nových produktov. 
 • Ako sa zmenil BAUHAUS počas tvojej kariéry? BAUHAUS sa zmenil oveľa k lepšiemu. Najmä v oblasti využívania moderných technológií. Čo sa však ,našťastie, nezmenilo, je skvelý kolektív. BAUHAUS vie spájať zamestnancov, vychádzame spolu naozaj dobre. Zhruba raz mesačne sa schádzame len tak na pivku. Nie je to žiadna oficiálna organizovaná firemná akcia, skrátka, sme super partia.   
 • To znie ako náročná práca… To je pravda, keď sa otvára nový obchod, mám na starosti všetku prípravu aj realizáciu. Všetko do seba musí dokonale zapadnúť. Skĺbiť to býva najnáročnejšie, ale je to rôznorodá a pestrá práca, ktorá ma baví. 
 • Čo by si odkázal tým, ktorí o práci v BAUHAUS zatiaľ iba premýšľajú? Azda len: Nebojte sa pridať, bude vás to baviť
Volná místa
V BAUHAUS sme ako rodina, mám tu veľa priateľov
Richard S.
predavač v oddelení záhrada, v BAUHAUS pracuje od roku 2013
Zobraziť rozhovor Schovať rozhovor
 • Prečo si sa rozhodol pracovať v BAUHAUS? Do BAUHAUS som pravidelne chodil ako zákazník a keď som hľadal novú prácu, napadlo mi sem priniesť životopis a ono to vyšlo. Mali otvorených hneď niekoľko pozícií, najviac ma zaujalo oddelenie záhrady. Tu pracujem až doteraz a som rád.
 • Čo ťa na práci najviac baví? Každý deň je iný a nikdy sa nenudím. Sortiment v oddelení záhrady je taktiež veľmi rôznorodý, čo je super. Mení sa v podstate celý rok podľa ročného obdobia. Okrem toho rád chodím aj na rôzne školenia, na ktoré nás BAUHAUS posiela. Stále sa tak niečo učím a stávam sa väčším odborníkom vo svojom odbore. Potom môžem zákazníkom aj lepšie poradiť alebo pomôcť. 
 • Ako vyzerá tvoj bežný pracovný deň? Hlavnou náplňou mojej práce je predaj a doplňovanie sortimentu. S tým je spojená aj komunikácia a pomoc zákazníkom, keď si nevedia rady. Ľudia ma zastavujú a pýtajú sa na odporúčanie, čo si kúpiť alebo ako sa majú starať o rastliny. 
 • Čo by si odkázal uchádzačom o prácu v BAUHAUS? Nebojte sa prihlásiť. I keď sme nadnárodný reťazec, jednotlivé centrá a ich oddelenia fungujú ako taká rodina. Medzi kolegami mám viacero priateľov, občas sa schádzame aj mimo práce. A nikdy sa tu nebudete nudiť. 
Volná místa
Pridajte sa do nášho týmu Voľné pracovné miesta
 • 19 krajín Európy
 • 273 odborných centier
 • 17000 zamestnancov
 • 130000 produktov
 • 6 miest na Slovensku a v ČR